„BitDegree“ reaguoja į COVID-19 švietimo krizę Lietuvoje: siūlo nemokamą platformą dėstytojams ir nemokamas skaitmeninių įgūdžių mokymo programas

tiny mce image

Augant koronavirusu užsikrėtusių lietuvių skaičiui, netyla kalbos apie galimybę pratęsti visuomenės karantino trukmę. Daugelį šalies gyventojų neramina ne tik pandemija, bet ir nežinomybė: švietimo bendruomenei papildomų iššūkių kelia įprasto mokymo proceso permainos, tūkstančiai kitų baiminasi netekti darbo.

Į šalyje susiklosčiusią padėtį kauniečių startuolis „BitDegree“, kurio siūloma švietimo platforma praėjusią savaitę buvo pripažinta geriausia pasaulyje, reaguoja žaibiškai: visą dėmesį ir jėgas komanda skiria padėti Lietuvos švietimo bendruomenei planuoti ir vykdyti ugdymo procesą internetu. Galimybę naudotis savo platforma dėstytojams bei mokymų organizatoriams „BitDegree“ teiks nemokamai. Visi norintys taip pat galės nemokamai mokytis skaitmeninių įgūdžių kursuose, padėsiančiuose persikvalifikuoti į IT srities specialybes. 

„BitDegree“ žengia į namų rinką

„Nors nuo pat įkūrimo „BitDegree“ veiklą vykdė Lietuvoje, daugiausia dėmesio visada skyrėme pasaulinei erdvei. Vis dėlto šiandien matydami, kaip COVID-19 keičia mūsų, mūsų artimųjų ir visos šalies gyvenimą, norime kaip galima labiau prisidėti prie padėties gerinimo Lietuvoje. Pritaikydami savo platformą naudoti Lietuvoje ir bendradarbiaudami su švietimo sistemos dalyviais, stengsimės užtikrinti kuo sklandesnį skaitmeninio mokymo procesą – visai nesvarbu, ar kalbame apie bendrąjį ar aukštąjį lavinimą, darbuotojų apmokymą, kvalifikacijos kėlimą ar keitimą,“ – aiškina „BitDegree“ direktorius Danielius Stasiulis.

Modernią sužaidybintą internetinio mokymosi platformą, kuria iki šiol vartotojai galėjo naudotis net devyniomis kalbomis, „BitDegree“ nusprendė jau artimiausiu metu padaryti prieinamą ir lietuviškai. Lietuvių kalbos subtitrais bus papildyta ir dalis platformoje prieinamų kursų.

Šalies švietimo atstovams platforma naudotis karantino laikotarpiu „BitDegree“ siūlo visiškai nemokamai: pedagogai gali platformoje talpinti vaizdines ir tekstines pamokas, tikrinti besimokančiųjų žinias testais ir užduotimis, aktyviai sekti jų pažangą. Artimiausiomis savaitėmis įmonė planuoja įdiegti ir specialiai aukštajam ir profesiniam mokslui pritaikytus mokymo bei analitikos įrankius. 

Siūlo karantino ir krizės metu nemokamai persikvalifikuoti į IT specialybę

Dėl karantino šimtams įstaigų laikinai ar net visam laikui užvėrus duris, visuomenėje juntamas nerimas dėl tikėtino bedarbystės augimo – LR Finansų ministerijos teigimu, nedarbo lygis šalyje gali išaugti net 2 proc. Panaši tendencija stebima visame pasaulyje: pasak Tarptautinės darbo organizacijos, darbo iš viso gali netekti 25 milijonai žmonių. Kaip vieną iš galimų problemos sprendimų „BitDegree“ siūlo aštuonias išsamias mokymo programas (angl. learning paths) – nemokamą galimybę karantino metu persikvalifikuoti ir įgyti skaitmeninių įgūdžių. Pasak D. Stasiulio, jų paklausa darbo rinkoje nuolat auga: „Kai kurių ekspertų teigimu, jau po dvejų metų pasaulyje gali trūkti net 45 milijonų tokių specialistų. Siekiantys įsidarbinti augančiame IT sektoriuje per karantino ir krizės laikotarpį gali spėti ne tik įgyti papildomų įgūdžių, bet ir visiškai persikvalifikuoti.“ 

Naudodamiesi išsamiomis įmonės parengtomis mokymo programomis, vartotojai gali tapti programavimo, mobiliųjų aplikacijų kūrimo, skaitmeninės rinkodaros, internetinio verslo ir kitų gerai apmokamų sričių specialistais. Nemokamose mokymo programose iš viso pasiekiami daugiau nei pusšimtis viso pasaulio specialistų parengtų internetinių kursų – dar kelios dešimtys jų nemokamai platformoje buvo prieinami ir anksčiau.

20 March 2020